Home › Zmniejsz koszt wymiany klawiatury

Tuesday, April 25 2017, 09:15

Zmniejsz koszt wymiany klawiatury

Dawniej naprawa peceta łączyła się z pozostawieniem oprzyrządowania w serwisie na parę dobrych tygodni. Dziś co poniektóre mankamenty naprawić wolno od ręki, a porządny lifting czy naprawa poważnego uszkodzenia trwa maksymalnie kilka dni.

Jest to związane zarówno z większą wiedzą na temat maszyn, dostępnością punktów naprawczych i serwisów, a też pokaźniejszą dostępnością do podzespołów wymiennych.

Gdzie najprzyzwoiciej naprawić notebooka, by nie zapłacić za naprawę jak za nowiutki sprzęt? Alternatyw jest kilka i każda z nich zależy nie tylko od usterki, ale także innych parametrów danego sprzętu. Jeśli w laptopie uszkodziła się na przykład klawiatura, to jest to renowacja, jaką można zrobić od ręki. Dostępna praktycznie w każdym serwisie czy punkcie naprawczym. Często klawisze do laptopa ścierają się lub też zacinają, należałoby je wymienić dla większego komfortu użytkowania klawiatury. Czasem klawiatura ulegnie zalaniu i tu naprawa potrzebuje odrobinę więcej czasu. Wypada sprzęt wnikliwie osuszyć i uczynić czy przypadkiem ciecz, jaka uszkodziła klawiaturę nie zasiała spustoszenia w innych częściach notebooka. Jeśli wszystko jest przyzwoicie, to klawisze do laptopa montuje się szybko, a sprawny technik zrobi to w kilkanaście minut. Punkt naprawy zależy też od wieku laptopa. Sprzęt, jaki jest jeszcze objęty gwarancją najprawidłowiej posłać do autoryzowanego przez producenta serwisu. Warto pamiętać, że wszystkie naprawy robione na własną rękę pozbawiają kilkuletniej gwarancji. Jeśli natomiast sprzęt już stracił gwarancję wypada szukać polecanego i poprawnego informatyka, który nie zedrze z nas milionów za małą usterkę..
Źródło: charnières touchespourclaviers.fr