Home › Weekend w Francji - co warto ujrzeć?

Tuesday, April 25 2017, 20:06

Weekend w Francji - co warto ujrzeć?

pozyczki przez sms
Paryż przez wielu turystów, zwłaszcza Amerykanów, określany jest mianem metropolii Europy. Nic w tym dziwnego, przecież jest to magiczne miasto, znane z licznych, ciekawych atrakcji. Przez wieki było kolebką artystów - malarzy czy pisarzy. Żeby podziwiać wszystkie, interesujące punkty w stolicy Francji, trzeba spędzić tam parę tygodni. Jednak jeżeli masz jedynie weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje.

co najlepsze na cellulit
Ważnym walorem miasta jest mnogość galerii artystycznych, jakie się tam znajdują. Jeżeli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do muzeum, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d'Orsay. Tutaj również znajdziesz pełno arcydzieł na płótnach, znanych wszystkim. Jeśli jednak najbardziej lubisz sztukę najnowszą, Muzeum Pompidou spełni twoje wszystkie oczekiwania. Obie galerie mieszczą się w centrum miasta, bez problemu do nich trafisz. Przebywając w Paryżu nie możesz zrezygnować z zobaczenia panoramy miasta ze szczytu wieży Eiffela. Część osób uważa, że punkt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki do wejścia są spore, zatem warto wybrać schody, będziemy o wiele krócej czekać, bilet będzie mniej kosztować a my zaznamy nieco ruchu. Na 2 piętrze obiektu możesz zjeść obiad a także napić się piwa. Jeśli pragniesz poczuć ducha artystycznej bohemy Paryża, koniecznie wybierz się do dzielnicy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była obszarem zamieszkania sławnych pisarzy oraz malarzy. Na szczycie wzgórza znajduje się popularna bazylika Sacre Coeur, wokół jej terenu mieści się zielony skwer, na którym można zorganizować popołudniowy piknik.

W obrębie dzielnicy, obok metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym kabaretem Moulin Rouge. Raczej nie znajdziesz innego takiego miejsca na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku znajdujemy fascynujące monumenty.

Także weekend w metropolii może być niezapomniany, jeżeli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki.

Należy w jej trakcie zobaczyć punkty najmocniej godne zachodu..
Zobacz:
W jaki sposób możemy zrzucić niepotrzebne kilogramy?