Home › Kalkulator leasingowy pko

Tuesday, April 25 2017, 14:36

Kalkulator leasingowy pko

ranking pożyczek pozabankowych

Kiedy prowadzimy firmę warto pomyśleć o samochodzie firmowym.

Auto służbowe daje możliwość nam odciążyć nasz prywatny samochód oraz zaliczyć w kosztach opłaty jego użytkowania. Zakup auta służbowego możesz sfinansować pożyczką. Kredyt na samochód firmowy pozwoli nam na rozłożenie płatności w przystępne raty comiesięczne.

Każdy przedsiębiorca pragnący zainwestować w samochód firmowy finansowany z pożyczki, w pierwszej kolejności powinien zdecydować, jaki samochód go konkretnie zainteresował.

Od rodzaju samochodu bowiem zależy rata naszego kredytu. Następny krok to wybór banku, w jakim zaciągnięty będzie kredyt. Polecamy porównać kilka ofert i zdecydować się na najlepszą.

Uprzedzając wizytę dla banku musisz zebrać wszystkie dokumenty księgowe konieczne do udzielenia kredytu. Na metodę finansowanie kupna samochodu służbowego masz możliwość wybrać kredyt na samochód służbowy albo kredyt obrotowy bez wyznaczenia konkretnego celu zakupu. Każdy z nich ma swoje korzyści i wady . Kredyt na samochód jest zazwyczaj niżej oprocentowany, lecz pamiętać należy, że w dokumentach auta, jako prawny właściciel będzie zapisany bank zatem sprzedaż przed spłatą pożyczki nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość dysponowania środkami finansowymi i pojazdem kupionym za nie. Niezależnie od tego, jaki kredyt zaciągniemy w banku po zakupie pojazdu służbowego możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania dochodu koszty z nim powiązane. Zakupując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać możemy: odsetki od pożyczki, opłaty związane z finansowaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..