Home › Jak zaplanować przestrzeń nad schodami?

Tuesday, April 25 2017, 05:41

Jak zaplanować przestrzeń nad schodami?

Zagospodarowanie własnego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez śledzenie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych gazet. Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania.

Przykładem jest przestrzeń znajdująca się nad schodami. Dobrze odpowiednio ją udekorować, bo większość z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.

Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, niezbędne są familijne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, aby wystawiać pamiątkowe fotografie. Dobrym sposobem na urządzenie ściany na klatce schodowej jest wybranie odpowiedniej fototapety. Ciekawie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze...

schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było dostać się na grecką uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę. Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców..