Home › Co najlepiej wspomaga odmładzanie cery

Tuesday, April 25 2017, 07:54

Co najlepiej wspomaga odmładzanie cery

W naturze występuje wiele produktów, które mogabyć stosowane jako kosmetyki. Nie jest nawet konieczne dodawanie do nich czegoś innego,bo same w sobie mają pozytywne substancje. Wśród nich ważny jest miód.

Płynny, twardy, każdego rodzaju, z dowolnych roślin, nadaje się idealnie do wykorzystania jako dodatek do pielęgnacji urody.

W miodzie istnieje sporo witamin, zwłaszcza witaminy A i witaminy E, które są znanymi witaminami młodości. Są też przeciwutleniaczami, które utrudniają starzeniu się skóry. Poza nimi miód posiada składniki antybakteryjne, więc może leczyć niewielkie wady skóry, rany oraz pryszcze, które poprawnie się goją.

Żeby czerpać z właściwości miodowego leku wystarczy tylko miodowy okład, czyli nałożenie naoczyszczoną twarz cienkiej warstwy ciekłego miodu.

Maseczkę można zmyć po kwadransie albo zatrzymać na całą noc do przyjęcia. Już o poranku czuć będzie rezultaty.

Cera będzie wyraźnie gładsza, miła w dotyku, jaśniejsza.

Powtarzanie zabiegu utrwali skutki. Inną maseczką jest połączenie miodu z sokiem cytrynowym lub z mlekiem.

W tym przypadku maseczkę należypozostawić na skórze tylko przez 5 minut.

Tak samo, jak do twarzy, miód można wykorzystać do ochrony fryzury oraz dłoni, głównie wysuszonych.

Okład do dłoni polegarównież na położeniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak muszą pozostać na noc bądź na pół godziny, aby całkowicie wchłonąć dobroczynne elementy. Do miodu można dodać również sok z cytryny albo płynną witaminę E. Zwiększy ona uzyskanie oczekiwanego rezultatu. .